אודות בית ירח

"בית ירח" הוא בית ספר ממלכתי על-יסודי, ארבע שנתי, בבעלות המועצה האזורית "עמק הירדן".

בית הספר "בית ירח"  הוקם לפני כשבעים שנה על-ידי מיישבי עמק הירדן. כיום בית הספר מונה כ-820 תלמידים הלומדים בארבע שכבות מט' עד י"ב. התלמידים מגיעים אלינו מיישובי הסביבה הקרובה והרחוקה: קיבוצי עמק הירדן, מושבת כינרת, ישובי רכס הפוריות, טבריה, קיבוצי דרום רמה"ג, מגדל, כפר חיטים, מושב לבנים ועוד.

כל שכבה מונה שמונה כיתות הכוללות כיתת חינוך מיוחד, כיתת ל"ב- אתגר, כיתת מב"ר, כיתת מצטיינים וארבע כיתות "רגילות". כמו כן קיימת בבית הספר כיתה ייחודית רב גילית למניעת נשירה.

בבית ירח כ-140 אנשי צוות, וניתן לציין בגאווה ששליש מהם הינם בוגרי בית הספר.

בהתאם לחזון "בית ירח"  אנו משלבים פעילות חברתית ענפה יחד עם מגוון רחב של מקצועות לימוד בתחומי המדעים המדוייקים, מדעי החיים, מדעי הרוח, מדעי  החברה והאומנויות ותכניות ייחודיות כמו חקלאות בעלי חיים וחקלאות מטעים. בנוסף, אנו מקיימים שת"פ עם מכללת כנרת במטרה להרחיב את מגוון האפשרויות הלימודיות לתלמידים וכדי לקדם מצוינות אקדמית.

אחוזי הזכאות לבגרות של בית הספר גבוהים, רבים מבוגרי בית הספר מתנדבים לשנות שירות ולמכינות קדם צבאיות, ואחוזי הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל עומדים על כמעט 100%.

 

חזון בית הספר

 

דבר המנהל

אוגוסט 2019 , אב תשע"ט

הורים ותלמידים יקרים שלום רב,
מערכת החינוך בישראל ובעולם כולו עוסקת בשאלות מהם התכנים והמיומנויות הרלוונטיים עבור בוגרי מערכת החינוך כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם המציאות המשתנה של המאה ה-21, וכיצד הופכים את הלמידה לרלוונטית עבור תלמידינו. למידה מבוססת ערכים המאפשרת ללומדים להבין ולנתח את המציאות בה הם חיים. למידה שמפתחת חשיבה ביקורתית, מחזקת את תחושת השייכות לחברה ולעם ומעניקה כלים לפעול בעולם משתנה ולהצליח בשוק התעסוקה העתידי. שאלות אלו מעסיקות אותנו רבות בבית ירח, ואנו פועלים לתת את המענה הנכון עבור תלמידינו.


בשנה החולפת ניגשו לראשונה תלמידי שכבת יא' בבית ירח לבחינת הבגרות במסגרת תכנית סחל"ב (סקרנות, חשיבה, למידה בהנאה), בה ניתן דגש על פיתוח מגוון דרכי למידה עצמית, למידת מיומנויות חשיבה וביקורת, בעזרתן רוכש התלמיד את הידע ההיסטורי הנדרש. בניגוד לעבר בחינת הבגרות התקיימה כולה עם חומר פתוח, ללא צורך בשינון כמויות אדירות של מידע.


נוסף לכך בשכבה י' התנסו לראשונה תלמידי השכבה בתוכנית חדשנית, למידה אינטר- דיסציפלינרית, המשלבת בין המקצועות: תקשורת, מדעי הסביבה וביולוגיה, תוכנית העוסקת בניתוח בעיות סביבתיות הנוגעות לחיים באזור סובב כנרת ובחיפוש אחר פתרונות, תוך שיתוף עם גורמים שונים בקהילה.


מגמת ההתחדשות והשינוי הפדגוגי תימשך גם בשנת הלימודים הקרובה, בה נפעיל תוכניות לימודים חדשות לבגרות בספרות ובמתמטיקה. התכנית "דיבור ושתיקה" בספרות, פרי יצירתן של המורות לספרות בבית הספר, עוסקת במגדר, במערכות יחסים ובקולות מושתקים בחברה. אנו מאמינים כי דרך התוכנית יחשפו התלמידים ליצירות ספרות ושירה משמעותיות ויעמיקו את היכרותם עם החברה הישראלית על מגוון הקולות בה.


במתמטיקה יתחילו תלמידי כיתה י' ללמוד ע"פ תוכנית פיילוט של משרד החינוך ל 3 ו 4- יח"ל, בתוכנית החדשה יינתן דגש על מתמטיקה נגישה תוך עיסוק בשאלות יישומיות הנוגעות להתמודדות עם חיי היום יום.


חידוש נוסף - תלמידי כיתות י' יחלו ללמוד לבחינת התיאוריה בבית הספר במסגרת שיעורי זה"ב, במסגרת התוכנית ייבחנו התלמידים בבחינת התיאוריה בבית הספר.


הימים הללו הם ימי בחירות והשיח הציבורי הולך ומקצין, נשמעות קריאות רבות להדרה ולאי קבלה של קבוצות כאלו ואחרות. אל מול שיח לא מכבד ולנוכח חוסר סובלנות הולכת וגוברת אנו נמשיך לקיים עם תלמידינו שיח דיאלוגי, נמשיך לחנך לסובלנות, לרגישות לאחר, לקבלת כל אדם באשר הוא אדם, נמשיך לחשוף את התלמידים לאתגרי החברה הישראלית על כל גווניה ומורכבותה ונעודד לעשייה חברתית, ליוזמה ולתושייה מול עוול או פגיעה.
 

כמדי שנה חוברת זו כוללת את תקנון בית הספר, בה ניתן למצוא את כל המידע לגבי מבנה הלימודים וכללי ההתנהגות. חשוב לי להדגיש ולהזכיר את קוד הלבוש שלנו בבית ירח: חולצת תלבושת תקנית עם סמל בית הספר, חולצה חלקה או בעלת שרוולים בצבע אחר (חולצה אמריקאית), חולצה שלמה, לא גזורה או קרועה בחלקה העליון סביב הצוואר או בחלקה התחתון, חולצה שאינה חושפת כתפיים או בטן. אנו נמשיך להקפיד על כללים אלו תוך שימת דגש על הגעה מסודרת ומכבדת לבית הספר.


מאחל לכולנו שנה טובה, מלאה ביצירה, בהרחבת אופקים ובצמיחה.


בברכה,


שרון שדה, מנהל בית הספר

 

מפת בית הספר ומתחמי ארוניות

תיכון בית ירח

כנרת- ד.נ עמק הירדן 15115

טלפון- 04-9122600

פקס- 04-6750808

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© Copyright 2018 by Beit-Yerach

האתר נבנה ע"י אייל עזרא